Видео порака од Сара Цветковска: Да не бидеме себични, да и помогнеме на Земјата да заздравиГлобалното затоплување кое постојано се влошува е директна последица на човековото однесување. Затоа младата активистка Сара од Go Green, упатува порака да преземеме #КлиматскаАкција. Младите можат да ги донесат промените, да им помогнеме со едукација и препораки. Климата се менува, зошто не и ти?

Сара Цветковска, младински активист од невладината организација Go Green, упати видео порака за преземање на #КлиматскаАкција

„Една од причините поради која сум младински активист е глобалното затоплување, кое од ден во ден постојано се влошува. Да бидеме реални, ние луѓето сме вистинските штетници кои ова си го прават самите на себе. Ајде, да не бидеме толку себични и да и помогнеме на Земјата да заздрави“, вели Сара за klimatskipromeni.mk.

Сара покрај тоа што е младински активист и редовно учествува на акции за зачувување на животната средина, е и средношколец во училиштето Здравко Цветковски ГУЦ.

Младите подготвени за #КлиматскаАкција. Што може вие да преземете?

{{'subscribe.for.newsletter'|translate}}

Account

Error message here!

Show Error message here!

Forgot your password?

Register your new account

Error message here!

Error message here!

Show Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close